Beta Tea‘nin önemli çay markalarından olan Champion çayını denedik. Orta Asya, Rusya ve Türkiye’de satılmakta olan Champion çayları, tipik bir Seylan çayı. Bu arada nedir bu Seylan çayı diyecek olanlar için Seylan aslında Sri Lanka’nın diğer bir adıdır. Zira Sri Lanka’ya 1972 yılından önce Seylan denmekteydi.

champion_çay_2

Champion çaylarının farklı türde çayları var, biz demlik süzen poşet çaylarından aldık. Her ne kadar çayın poşete konmasına karşıysak da bazen temizleme derdi olmayışından dolayı demlik poşet çaylar alıyoruz. Özellikle porselen demliklerde süzen poşet çaylar başarılı sonuçlar çıkartıyor.

champion_çay

Champion çay bir Seylan çayı olması sebebiyle elbette acı ve buruk bir tada sahip. 3 poşet çay attığımız demlikten epey demli bir çay çıktı. Demek iki poşet atsak da olurmuş. Bardağa çok az dem koysanız da yeterli derecede demli bir çay içmiş oluyorsunuz. Bu demli çay sevenler için oldukça iyi.

Sonuç olarak Champion çayını sevdik, içmenizi öneririz. Bir de Champion adının yazılı olduğu bardaklarından bulabilirseniz tadından yenmez. Bardak ince ve gayet kullanışlı.

champion_çay_1

http://www.caycek.com/wp-content/uploads/2014/02/champion_çay_1.jpghttp://www.caycek.com/wp-content/uploads/2014/02/champion_çay_1-150x150.jpgÇay ÇekÇaylarchampion çay,champion çay çeşitleri,champion çayları,sri lanka çayları,sri lankadan champion çay,srilanka ceylon çayı
Beta Tea'nin önemli çay markalarından olan Champion çayını denedik. Orta Asya, Rusya ve Türkiye'de satılmakta olan Champion çayları, tipik bir Seylan çayı. Bu arada nedir bu Seylan çayı diyecek olanlar için Seylan aslında Sri Lanka’nın diğer bir adıdır. Zira Sri Lanka'ya 1972 yılından önce Seylan denmekteydi. Champion çaylarının farklı türde...