İş için gittiğimiz Fas’ın Kazablanka kentindeki en güzel kafe & restoranlardan biri La Sqala’dan bahsetmek istiyoruz. Fas çayları malumunuz nev-i şahsına münhasırdır. Geniş bir çay kültürü olan Fas’ta daha önce de anlattığımız gibi naneli çay içiyorlar. Yani aslında kaçak çay + bildiğiniz kuru nane demlenerek ve içerisinde bolca şeker ilave edilerek havalı bir şekilde küçük bardaklarda sunuluyor. Çoğu mekanda çay diyince direkt bunu getiriyorlar ancak farklı olarak sallama çay bulabilmeniz mümkün.

la sqala

La Sqala’da aynı zamanda Fas’ın meşhur yemeği Tajin de yiyebilirsiniz, özellikle kuzu ile yapılan ağır da olsa tadılmalı. La Sqala’ya çok fazla turist geliyor, girişi kafeden ziyade bir kale girişi gibi. Garsonları oldukça eğlenceli ve fiyatları da çok pahalı değil.

kazablanka fas çayı

Fasta bu çaydanlıklardan almadan önce sıkı bir pazarlık yapmanızı öneririz, zaten burada pazarlıksız hiç bir şey almıyorsunuz. Neticede çayay içmeye Fas’a gidilir mi gidilir. Fas’ta çay içmek olmazsa olmazlardandır bu yüzden Fas’a giden herkese bu öneriyi yapıyoruz. Şayet Fas’a ucuz uçak bileti bulmuşsanız o zaman sizden şanslısı yok, afiyet olsun.

http://www.caycek.com/wp-content/uploads/2016/12/IMG_1488.jpghttp://www.caycek.com/wp-content/uploads/2016/12/IMG_1488-150x150.jpgÇay ÇekMekanlarcasablanca,fas,fas çayı,kazablanka,la sqala
İş için gittiğimiz Fas'ın Kazablanka kentindeki en güzel kafe & restoranlardan biri La Sqala'dan bahsetmek istiyoruz. Fas çayları malumunuz nev-i şahsına münhasırdır. Geniş bir çay kültürü olan Fas'ta daha önce de anlattığımız gibi naneli çay içiyorlar. Yani aslında kaçak çay + bildiğiniz kuru nane demlenerek ve içerisinde bolca şeker...