Çay uzmanı yani ingilizce ismi ile Tea Master, dünyanın farklı yerlerinden her türlü çay konusunda üstün bilgi ve uzmanlığa sahip kişilere deniyor. Çay uzmanlarının hangi çayın nerede yetiştiğinden, yetiştirilme şekline, eğer varsa çay türüne göre çayın fermante /oksidasyon olma sürecine, çayın servis edilme, en iyi şekilde demlenme işlemlerine ve tadına, hangi tatla iyi gittiğine kadar bütün bu konularda ayrıntılı bilgisi oluyor. Her çayın karakteristik özeliklerinden, en güzel şekilde hazırlanmasına, suyun sıcaklığına, demlenme sürelerine pek çok önemli detay bilgi çay uzmanlarının uzmanlık alanları diyebiliriz.
Çay uzmanı, çay konusunda tutkulu olmalı, kişisel tadı, sağlık faydalarını, kültürel özelliklerini, toplumdaki çayın yerini bilir, önemser. Öğrendiklerini bir öğretici olarak paylaşır, aynı bu siteye yaptığımız gibi, çay seremonilerine liderlik eder, ve diğer pek çok yaratıcı şekilde insanlara çayın faydalarını anlatır.
Çay uzmanlığı aslında varılacak bir nokta değil çay konusunda çıkılan bitmez bir yolculuğun ta kendisidir. Çay uzmanı olmak için çay uzmanlığı derneğinden eğitimler alarak sertifika alabilirsiniz ama asıl önemli olan bu konuda ne kadar çok deneyim kazandığınız, bu deneyimi ne kadar paylaştığınızdır. Yine de çay uzmanlığı yurtdışında oldukça önemsenen bir uzmanlık alanıdır. Sizi çay konusunda bilinen biri haline getirmeye yardımcı olur. Çay uzmanının kendine has bir enerjisi olmalıdır, bu pozitif enerji çay ile ilişkisi olan herkesi pozitif yönde destekler. Çay uzmanı yol göstericidir.
Çay uzmanı, çay severlere ya da çay ile ilgili iş yapanlara farklı şekillerde fayda sağlayabilir. Çay konusunda ufkunuzu açar, yeni tatlar, servisler, kullanımlar konusunda yardımcı olur.
Son olarak en önemlisi çay uzmanı kendi en yüksek değerleri doğrultusunda yaşar, her güne şükrederek uyanır…
Biz çay uzmanı olma yolculuğuna Şubat ayında bu siteyi açarak başladık..  Çay sever biriyseniz bizi takipte kalın. Çay sizin de işiniz ise, bize ulaşın.
http://www.caycek.com/wp-content/uploads/2014/09/cropped-low-1024x825.jpghttp://www.caycek.com/wp-content/uploads/2014/09/cropped-low-150x150.jpgÇay ÇekÇay Bilgisiçay uzmanı,çay uzmanlığı,tea master,uluslararası çay uzmanı
Çay uzmanı yani ingilizce ismi ile Tea Master, dünyanın farklı yerlerinden her türlü çay konusunda üstün bilgi ve uzmanlığa sahip kişilere deniyor. Çay uzmanlarının hangi çayın nerede yetiştiğinden, yetiştirilme şekline, eğer varsa çay türüne göre çayın fermante /oksidasyon olma sürecine, çayın servis edilme, en iyi şekilde demlenme işlemlerine ve...